Azərbaycan Macarıstandakı sərgidə turizm potensialını təqdim edir
Macarıstanın ən böyük turizm tədbiri olan 47-ci Travel+ sərgisində Azərbaycan da iştirak edir.
“Ədəbiyyat və incəsənət” AzərTAC-a istinadən xəbər verir ki, bu günlərdə HUNGEXPO Budapeşt Konqres və Sərgi Mərkəzində keçirilən sərgi qlobal turizm sənayesi mütəxəssisləri və səyahət həvəskarları üçün mühüm platforma rolunu oynayır, yeni tendensiyalar və imkanları vurğulayır.
Builki sərginin əsas mövzusu “ağıllı” turizm olduğu üçün Türk Dövlətləri Təşkilatının Nümayəndəliyi üzv ölkələrin zəngin turizm potensialını nümayiş etdirmək məqsədilə birgə pavilyon təşkil edib. Azərbaycan da bu pavilyonda öz turizm imkanlarını geniş şəkildə təqdim edir.
Azərbaycanın Macarıstandakı səfirliyi və Budapeştdəki Azərbaycan Evi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində təşkil olunan təqdimat mərasimində Azərbaycan Turist Bələdçiləri Assosiasiyasının fəal üzvü xanım Török Timea çıxış edib. Onun peşəkar və təsirli təqdimatı Azərbaycanı mədəni irsi, tarixi abidələri, füsunkar təbiəti və zəngin mətbəxi ilə geniş auditoriyaya tanıdıb.
Təqdimatın sonunda iştirakçılar ölkəmiz haqqında videoçarxı izləyiblər. Bu təcrübə iştirakçılara Azərbaycanın turizm potensialını daha yaxından tanımaq imkanı yaradıb.
Azərbaycanın Travel+ sərgisində iştirak etməsi və Türk Dövlətləri Təşkilatının digər üzvləri ilə birlikdə təmsil olunması ölkənin Macarıstan və daha geniş Avropa turizm bazarı ilə əlaqələrini möhkəmləndirmək öhdəliyini bir daha vurğulayır. Eyni zamanda, bu iştirak “ağıllı” turizmin səyahətçi təcrübəsini necə yaxşılaşdırdığına dair mühüm bir mesaj ötürür.
Tədbir turizm sənayesinin mütəxəssislərini, səyahət həvəskarlarını və ekspertləri bir araya gətirməyə davam edir və bununla da Azərbaycanı qlobal turizm sektorunun vacib istiqamətlərindən biri kimi daha da möhkəmləndirir.